Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

″Zaułek Szklarzy wzbogacił się o kolejne tablice″

Szklarska Poręba, 23 czerwca 2016 03:47

joomplu:3215Antoni Nowak – zdobnik i Zdzisław Borkowski - hutnik uhonorowani zostali odsłonięciem tablicy pamiątkowej w Zaułku Szklarzy.

Zaułek Szklarzy powstał 7 lat temu w Leśnej Hucie. Jest hołdem złożonym szklarzom, hutnikom, zdobnikom, artystom, którzy w przeszłości pracowali w Szklarskiej Porębie. Jest również miejscem pokazującym jak ważne dla naszego miasta są dzieje związane z historią szklarstwa. Co roku osoby i ich rodziny, które tę historie współtworzyły zapraszane są na Dzień Hutnika do Leśnej Huty właśnie do Zaułka Szklarzy.

Tu przypominane są tradycje szklarskie i przy poczęstunku zorganizowanym przez Karczmę Hutnika wspominane czasy, w których Huta Julia prężnie działała w Szklarskiej Porębie. Dzień Hutnika, dzięki zaangażowaniu gospodarzy Leśnej Huty Państwa Małgorzaty i Henryka Łubkowskich daje możliwość pielęgnowania tradycji szklarskich w naszym mieście. Współorganizatorem tegorocznej edycji Zaułka Szklarzy był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

(MOKSiAL)

{joomplucat:196 limit=100|columns=5}