Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

Wyszukaj w KarkonoszachWyszukaj w Karkonoszach

Kategoria

Podkategoria

Miejscowość

Wyszukaj

Obiekty w KarkonoszachObiekty w Karkonoszach

″Ekologiczna dogrywka Dnia Dziecka″

Arkadiusz Lipin, 9 czerwca 2017 07:34


Było wesoło, skocznie, twórczo i słodko. Bukowiecki pałac na kilka godzin zamienił się

W Bukowcu, w przypałacowym parku, Związek Gmin Karkonoskich gościł 6 czerwca 2017 r. kilka setek dzieci i młodzieży. Zjechali z całego regionu karkonoskiego na finał konkursów ekologicznych, zorganizowanych po raz dwudziesty czwarty, w ramach prowadzonej przez ZGK edukacji ekologicznej Czyste Karkonosze.
Na uczestników czekało wiele atrakcji, wśród których największym powodzeniem (zwłaszcza wśród najmłodszych) cieszyły się dmuchane zamki i wata cukrowa. Nie brakło jednak także innych rozrywek. Dzięki Nadleśnictwu Śnieżka i Dolnośląskiemu Zespołowi Parków Krajobrazowych goście poznawali obyczaje naszych mniejszych braci. Niemałe zainteresowanie uczniowie i wychowankowie okazali też psu ratowniczemu, który pokazał co potrafi, kiedy pechowi turyści potrzebują pomocy. Przyjechał z ratownikami Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kto lubi zwierzaki mógł także pojeździć na konikach z pobliskiego Western City.

Głównym tematem spotkania w Bukowcu była jednak EKOLOGIA. Dzieci i młodzież dowiodły, że nasze życiowe środowisko nie jest im obojętne. Przez wiele miesięcy, zmotywowani przez Związek Gmin Karkonoskich zaproszeniem do konkursów, nie tylko starali się o nagrody, ale realnie przyczynili się do ochrony przyrody, np. zbierając zużyte baterie. Nadesłali też setki prac plastycznych i fotograficznych, ukazujących ich wielką wrażliwość przyrodniczą i artystyczną.
Pokazali ją także podczas festynu malując gipsowe odlewy i szklane butelki. Powstały przepiękne prace, których nie powstydziłby się niejeden uznany artysta.

Twórcze zaangażowanie młodych mieszkańców karkonoskiej ziemi, docenił Związek Gmin Karkonoskich nagradzając atrakcyjnymi podarkami za najlepsze prace rysunki, fotografie, eko-stroje, malunki na szkle i gipsie.
Wierzymy, że wtorkowa zabawa na pałacowej polanie w Bukowcu umocni w dzieciakach przekonanie, iż warto być pro-eko.

WYNIKI XXIV FINAŁU KONKURSÓW EKOLOGICZNYCH
ogłoszone w Pałacu BUKOWIEC, 6 czerwca 2017 r.


Konkurs plastyczny Coraz mniej śmieci – segregują dorośli i dzieci

Kategoria wiekowa przedszkola i kl. 0

I miejsce: Oliwia Kapucka z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Szklarskiej Porębie
II miejsce: Zuzanna Strecker z Prywatnego Przedszkola KROKODYL SCHNAPPI w Kowarach
III miejsce: Maja Mazurek z Przedszkola Publicznego w Podgórzynie

Wyróżnienia:
Justyna Wójs z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłkowie
Julia Pachota ze Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie
Wiktoria Multan z Przedszkola Niepublicznego nr 2 w Karpaczu
Natalia Bartnicka z Przedszkola Publicznego w Janowicach Wielkich
Aleksandra Bestydzińska z Przedszkola Publicznego w Podgórzynie
Sebastian Osiniak z Przedszkola w Karpaczu
Igor Chrabąszcz z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Piechowicach
Dominika Jarocińska z Przedszkola Publicznego w Janowicach Wielkich
Igor Kade z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Piechowicach
Kacper Głodek z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Szklarskiej Porębie
Hanna Maciejewska z Przedszkola w Karpaczu
Amelia Klimek z Przedszkola w Karpaczu

Kategoria wiekowa szkoły podstawowe kl. I-III

I miejsce: Antonina Latto z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłkowie
II miejsce: Maja Hanusewicz z Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim
III miejsce: Blanka Kamzel ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kowarach

Wyróżnienia:
Inez Potaczek ze Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie
Maja Gazdowicz ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce
Emilia Skowronek z Niepublicznej Szkoły Podstawowej 707 w Karpaczu
Maria Arcimowicz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej 707 w Karpaczu
Kacper Borowiec z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłkowie
Zofia Maj z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłkowie
Amelia Szczepańska ze Szkoły Podstawowej w Podgórzynie
Oliwia Nanowska ze Szkoły Podstawowej w Podgórzynie
Miłosz Baran z Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich
Adam El Hlaoui z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłkowie
Martyna Sarnecka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach

Kategoria wiekowa szkoły podstawowe kl. IV-VI

I miejsce: Hanna Szewczyk ze Szkoły Podstawowej w Podgórzynie
II miejsce: Honorata Szewczyk z Zespołu Szkół w Karpaczu
III miejsce: Daria Bądyra z Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich

Wyróżnienia:
Weronika Niedośpiał z Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim
Lena Kliczkowska z Zespołu Szkół w Karpaczu
Dominik Rajkowski ze Szkoły Podstawowej w Ścięgnach
Alicja Antoniak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Szklarskiej Porębie
Natalia Gawrońska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Szklarskiej Porębie
Natalia Koprowska z Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim
Maja Kupka z Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich

Kategoria wiekowa gimnazja

I miejsce: Ewelina Kudela z Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich
II miejsce: Julia Sędek z Zespołu Szkół w Karpaczu
III miejsce: Agata Spyrka z Zespołu Szkół w Mysłakowicach
Wyróżnienie: Wiktoria Lupa z Zespołu Szkół w Mysłakowicach

Kategoria wiekowa szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce: Sara Belkner z OSiW OHP w Mysłakowicach
II miejsce: Henryk Szatanek z Zespołu Szkół Specjalnych JUNIOR w Miłkowie
III miejsce: Karolina Markisz z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowarach

Wyróżnień nie przyznano.

Konkurs fotograficzny Przyroda Karkonoszy – Czyste Karkonosze
 
Galeria zgłoszonych prac

Kategoria wiekowa szkoły podstawowe kl. I-III

I miejsce: Zoja Gaj z Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim, praca pt.: Poranne mgły
II miejsce: Zuzanna Russek ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce, praca pt.: Skuty lodem Zalew Sosnówka
III miejsce: Nadia Polak z Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim, praca pt.: Budzi się dzień

Wyróżnienia:
Maja Staręga z Niepublicznej Szkoły Podstawowej 707 w Karpaczu, praca pt.: Czysta natura
Szymon Smykowski ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce, praca pt.: Widok na pasmo Karkonoszy
Paweł Micka ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce, praca pt.: Inwersja

Kategoria wiekowa szkoły podstawowe kl. IV-VI

I miejsce: Martyna Florczyk z Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim, praca pt.: Rodzinka grzybów w Karkonoszach
II miejsce: Jakub Micka ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce, praca pt.: Samotna jarzębina
III miejsce: Szymon Misiura z Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich, praca pt.: Śnieżne Kotły spowite mgłą

Wyróżnienia:
Maja Maczuga ze Szkoły Podstawowej w Ścięgnach, praca pt.: Śnieżka
Nikola Droździk z Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim, praca pt.: Odwiedziny kolczatka
Damian Rajkowski ze Szkoły Podstawowej w Ścięgnach, praca pt.: Poranek

Kategoria wiekowa gimnazja

I miejsce: Bartosz Florczyk z Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim, praca pt.: Zima w Karkonoszach
II miejsce: Mariola Markowiak z Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich, praca pt.: Senny brzozowy las
III miejsce: Dominika Perłowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach, praca pt.: Rozjaśnić mrok

Wyróżnienia:
Oskar Truchanowicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach, praca pt.: Czekając na wiosnę
Patryk Ekiert z OSiW OHP w Mysłakowicach, praca pt.: Mgiełka nad stawem
Martyna Dąbrowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach, praca pt.: Widok z Pielgrzymów
Adam Wawro z OSiW OHP w Mysłakowicach, praca pt.: Oszronione choinki
Weronika Cupiał z OSiW OHP w Mysłakowicach, praca pt.: Zawilce

Kategoria wiekowa szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce: Piotr Kurniak z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowarach, praca pt.: Letni spacer na Śnieżkę
II miejsce: Artur Czuba z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowarach, praca pt.: Letnia sielanka
III miejsce: Kinga Szczepańska z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowarach, praca pt.: Jesienne chmury

Wyróżnienie: Piotr Pietraszek z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowarach, praca pt.: Widok na Mały Staw

Konkurs Zbieramy zużyte baterie

I miejsce, NAGRODA RZECZOWA w kwocie 3.000 zł: Warsztat Terapii Zajęciowej w Kowarach za 300 kg baterii – 10 kg na jednego ucznia
II miejsce, NAGRODA RZECZOWA w kwocie 2.000 zł: Szkoła Podstawowa nr 3 w Kowarach za 1.406,60 kg baterii – 7,33 kg na jednego ucznia
III miejsce, NAGRODA RZECZOWA w kwocie 1.500 zł: Przedszkole Publiczne w Janowicach Wielkich za 380,00 kg baterii – 5 kg na jedno dziecko

Wyróżnienia i NAGRODY RZECZOWE o wartości 500 zł dla placówki:
Przedszkole Publiczne w Podgórzynie za 250 kg – 4,32 kg na jedno dziecko
Przedszkole Publiczne nr 1 w Kowarach za 230 kg – 1,84 kg na jedno dziecko
Szkoła Podstawowa w Ściegnach za 109 kg – 1,60 kg na jednego ucznia
Niepubliczna Szkoła Podstawowa 707 w Karpaczu za 70 kg – 0,91 kg na jednego ucznia
Przedszkole Publiczne w Łomnicy za 41,50 kg – 0,88 kg na jedno dziecko.

Konkurs Najbardziej pomysłowe przebranie o charakterze ekologicznym


Kategoria wiekowa przedszkola, szkoły podstawowe kl. I-III

I miejsce: Julia Pojałowska z Prywatnego Przedszkola KROKODYL SCHNAPPI
II miejsce: Maria Rafa ze Szkoły Podstawowej nr 1 Szklarskiej Porębie
III miejsce: Tosia Cholewińska z Prywatnego Przedszkola KROKODYL SCHNAPPI

Wyróżnienia:
Daria Chmielewska z Przedszkola Publicznego nr 1 Kowarach
Damian Kodzis z Przedszkola Publicznego w Janowicach Wielkich
Adrian Sinicki z Przedszkola Samorządowego nr 2 Szklarskiej Porębie
Iga Figiel Gminne z Przedszkola w Starej Kamienicy
Patrycja Gnatowska z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Piechowicach
Amelia Szczepańska ze Szkoły Podstawowej Podgórzynie

Kategoria wiekowa szkoły podstawowe kl. IV-VI i starsi

I miejsce: Natalia Jaros z Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich
II miejsce: Wiktoria Zielińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach
III miejsce: Anna Kacprzycka z Gimnazjum w Piechowicach

Wyróżnień nie przyznano.

Konkurs Malowanie na szkle

Kategoria wiekowa przedszkola, szkoły podstawowe kl. I-III

I miejsce: Emila Skowronek z Niepublicznej Szkoły Podstawowej 707 w Karpaczu
II miejsce: Vanessa Szulc ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach
III miejsce: Kalina Trytek ze Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie

Wyróżnienia:
Martyna Zwolińska ze Szkoły Podstawowej w Kostrzycy
Konrad Czerniak z Przedszkola w Karpaczu
Marta Siekierska z Przedszkola w Karpaczu

Kategoria wiekowa szkoły podstawowe kl. IV-VI i starsi

I miejsce: Maryla Jończak z Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich
II miejsce: Marta Korzeniowska z Zespołu Szkół w Karpaczu
III miejsce: Mariola Markowiak z Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich

Wyróżnienia:
Oliwia Urynowicz z Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich
Adam Sontowski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach
Malwina Ćwiąkała z Niepublicznej Szkoły Podstawowej 707 w Karpaczu