Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

″"Symbole wiary i ..." - wystawa fotograficzna″

Mysłakowice, 29 grudnia 2017 06:42

Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach zaprasza na wystawę fotograficzna Tadeusza Biłozora pt.; "Symbole wiary i..." w dniu 13 stycznia godz. 16.00 do galeri GOK-u.

Tadeusz Biłozor ur. w 1945 r. we Lwowie. Od 1945 r. zamieszkały w Jeleniej Górze. Od 1978 r. jest członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od 1997 r. członkiem Ogólnopolskiej Grupy Twórczej „ART-FOTO”, od 1998 r. należy do Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, od 2001 r. należy do Grupy Twórczej Euroregionu "Nysa", czesko-polsko-niemieckiej „KONTAKT”. Autor 50 wystaw indywidualnych i uczestnik w ponad 372 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.


 

Współautor katalogów i albumów fotograficznych oraz biuletynu "Obiektywem JTF-u", komisarz i organizator konkursów fotograficznych oraz plenerów w kraju i za granicą. Wieloletni członek zarządu JTF-u w tym prezes przez dwie kadencje. Organizator wystaw w Galerii JTF i poza nią oraz Laureat wielu nagród w kraju i za granicą. Ulubione tematy to: krajobraz - szczególnie karkonoski, architektura, reportaż, detal, dokument sakralny i inny. W 2001 r. otrzymał odznakę - Zasłużony Działacz Kultury nadaną przez Ministra Kultury, w grudniu 2003 r. - Kapituła Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców przyznała mu status artysty fotografa, w grudniu 2004 r. - Kapituła Fotoklubu Rzeczypospolitej Polski przyznała mu srebrny medal „Zasłużony dla fotografii polskiej” a w październiku 2006 r. - złoty medal „Za fotograficzną twórczość” . Uchwałą Kapituły Fotoklubu Rzeczypospolitej Polski z września 2016 roku odznaczony został złotym medalem "Zasłużony dla fotografii polskiej” . Uhonorowany wielokrotnie dyplomami za fotograficzną i organizacyjną działalność przez władze miasta Jeleniej Góry oraz Starostwa Jeleniogórskiego. Od maja 2009 r. honorowy członek JTF.