Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

″Laureaci na szczeblu powiatowym w konkursie plastycznym″

Janowice Wielkie, 2 marca 2018 11:07

W roku szkolnym 2017/2018 janowickiej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu plastycznego pt. „Straż Pożarna uczy, pomaga, ratuje” w ramach ogólnopolskiego programu „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Główny cel tego konkursu, to: zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową oraz tradycją i życiem strażackich środowisk.


 

Komisja konkursowa wybrała laureatów w różnych kategoriach wiekowych. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich po raz kolejny pięknie zaprezentowali swój talent i umiejętności zdobywając wysokie miejsca w powiecie:

W kategorii klas I - III wyróżnił się uczeń p. R. Lesińskiej
• III miejsce – Miłosz Baran

W kategorii klas IV-VI nagrodzono 3 uczniów pracujących pod kierunkiem p. M. Smektały:
• II miejsce – Amelia Budzisławska
• Wyróżnienie: Lidia Ameljan - Kowalska
• Wyróżnienie – Jakub Bojko

Młodzi artyści w swoich pracach ukazali strażaków uczestniczących w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz prowadzących działania w ramach zwalczania klęsk żywiołowych, ratownictwa ekologicznego lub działań na rzecz ochrony środowiska.
W Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość finałowa, podczas której nagrodzeni w powiecie uczniowie odebrali dyplomy i piękne nagrody. Ich prace zostały przesłane do dalszych eliminacji wojewódzkich i krajowych oraz międzynarodowych Dolny Śląsk - Saksonia.

Gratulujemy naszym laureatom i życzymy powodzenia na wyższych etapach.

M. Smektała & R. Lesińska