Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

″Wystawa malarstwa Dariusza Tworka″

k.tecza, 4 maja 2018 13:07

W siedzibie Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu miało miejsce otwarcie wystawy malarstwa mieszkańca Marciszowa – Dariusza Tworka.
Pan Dariusz, mimo iż zainteresowania plastyczne przejawiał już jako dziecko, tak naprawdę swoją twórczość rozpoczął w roku 2000 kiedy to wyszedł z ciężkiej choroby. Uznał wtedy, że malowanie obrazów może być pewnym rodzajem rehabilitacji. Początkowo używał farb olejnych aż uznał, że najbardziej pasuje mu akryl. Aby nie myśleć o chorobie rzucił się w wir pracy i stworzył setki obrazów. Większość z nich malowana jest na dużym formacie. Najczęściej przy tworzeniu inspiruje się impresjonistami. Jego prace mogą na pierwszy rzut oka wydawać się nieco krzykliwe, o bardzo kontrastowych kolorach, ale to właśnie wyróżnia go od podobnych twórców.
Dariusz Tworek został zauważony nie tylko w Polsce, ale także w Anglii, Holandii, Francji, Kanadzie i Niemczech. W każdym z wymienionych krajów jego obrazy wzbudzały spore zainteresowanie. Znalazło to wyraz w wyróżnieniach otrzymanych od wójta gminy Kamienna Góra czy wójta gminy Mysłakowice. W 2016 roku został nagrodzony WALOREM – nagrodą konkursu „Pamiątka z regionu” organizowanym przez Świat Lnu.
Dariusz Tworek wystawiał swoje prace m. in. w: Starostwie powiatowym w Kamiennej Górze; sanatorium w Janowicach Wielkich; Starej kopalni w Gorcach; domach kultury w: Kamiennej Górze, Marciszowie, Pisarzowicach, Krzeszowie i Lubawce; gospodarstwach agroturystycznych „Bogdanka” w Starej Białce i „Agro” w Pustelniku; restauracjach „Swojak” i „Time Caffe” w Kamiennej Górze, „Rustykalna” w Krzeszowie oraz „Karczma Kamienna” w Czarnym Borze. Tam też można nabywać prezentowane prace.
Dariusz Tworek opowiedział o swojej pracy, o przeciwnościach spotykanych na swojej drodze ale także o nadziejach związanych z przyszłością. Spotkanie z artystą poprowadził Witold Szczudłowski – dyrektor biura ZGK. Dodam tylko, że wszystko działo się 1 maja 2018 roku.