Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

″Po raz kolejny posprzątali szlaki″

Janowice Wielkie, 25 września 2018 05:07

Uczniowie reprezentujący III klasy gimnazjum wraz z wychowawcami: Teresą Łyczaną oraz Piotrem Lesińskim ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich już po raz kolejny wzięli udział w akcji sprzątania szlaków turystycznych w Rudawach Janowickich.


Akcja organizowana była z okazji Dni Sprzątania Świata. Oprócz janowickiej szkoly organizatorami akcji byli: Koło Łowieckie TUR z Bielska Białej, które w okręgu Janowice Wielkie reprezentuje Pan E. Cisło, oraz Nadleśnictwo Śnieżka w Kowarach.
Młodzież rozpoczęła akcję od apelu szkolnego poświęconego akcji sprzątania świata w 2018 roku. Następnie idąc szlakami turystycznymi od Trzcińska koło parkingu przy Szwajcarce przez zamek Bolczów, aż do Janowic Wielkich zbierali nieczystości pozostawione na szlakach i okolicy. Z radością stwierdzamy, iż śmieci każdego roku jest mniej, co świadczy o kulturze osób korzystających ze szlaków turystycznych. Przy okazji zbierania śmieci nasi uczniowie zebrali kilka zdrowych borowików i przekazali je w prezencie Pani Teresie. Krzysiu znalazł piękne dwa okazy.  Po sprzątnięciu szlaków wszyscy wzięli udział w ognisku z przekąskami zorganizowanym przez Koło Łowieckie „TUR”.

Test i zdjęcia: P.L