Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

″Uczeń janowickiej szkoły po raz czwarty stypendystą programu „zDolny Śląsk”″

Janowice Wielkie, 19 listopada 2018 12:12

14 listopada br. odbyło się posiedzenie Dolnośląskiej Kapituły Wspierania Uzdolnień, która przyznała 57 stypendiów w ramach XVIII edycji Konkursu Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”. Wśród laureatów kolejny raz znalazł się Juliusz Ameljan-Kowalski – uczeń 8 klasy Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich.


Program Stypendialny „zDolny Śląsk” został zainicjowany w 2001 r. Jego naczelnymi celami są znoszenie barier w dostępie do oświaty oraz wspieranie uzdolnionej młodzieży z terenu Województwa Dolnośląskiego. Inicjatywa adresowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich wyróżniających się nadzwyczajnymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i sportowymi. Program promuje, wspiera i docenia także młodzież wyróżniającą się w obszarze aktywności społecznej.
Decyzja Dolnośląskiej Kapituły Wspierania Uzdolnień o przyznaniu nagród zapadła na podstawie raportu przygotowanego przez Zespół Stypendialny, który to zagłębił się w lekturę i dyskutował nad wytypowaniem laureatów spośród kilkuset zgłoszeń.
Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów przyznało 25 stypendiów – jedno za działalność społeczną, trzy stypendia artystyczne, osiem stypendiów sportowych i 13 nagród za osiągnięcia naukowe. W rankingu nagrodzonych w ostatniej z wymienionych sekcji znalazł się Juliusz Ameljan-Kowalski. Tegoroczne wyróżnienie jest już czwartym z kolei sukcesem młodego naukowca. Julek wyróżnienie podsumował następującymi słowami : „Chciałbym gorąco podziękować wszystkim osobom, które codziennie mnie wspierają. Dziękuję moim nauczycielom i moim rodzicom, którzy zawsze we mnie wierzą i motywują mnie. Chciałbym podziękować mojej siostrze i moim kolegom ze szkoły, dzięki którym mogę odpocząć od codziennej rutyny nauki. Szanownej komisji stypendialnej, dziękuję za przeczytanie mojego wniosku i tak wysoką ocenę”.
Juliuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych naukowych sukcesów.
Tekst: K.R