Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

″XLVII Ogólnopolski Mlodziezowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy″

k.tecza, 25 marca 2019 12:52

XLVII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK W sobotę 23 marca 2019 roku w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze odbyły się eliminacje międzypowiatowe XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.
Celem Turnieju jest poznawanie i popularyzacja przez młodzież Dolnego Śląska oraz upowszechnianie krajoznawstwa i turystyki jako formy aktywnego wypoczynku. Sam Turniej dzieli się na trzy etapy. Pierwszy to eliminacje międzypowiatowe, drugi eliminacje wojewódzkie a trzeci to eliminacje centralne.
Etap międzypowiatowy został zorganizowany przez Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. Imiennie przeprowadzili je: Andrzej Mateusiak, który odpowiadał za całość, Adam Rodziewicz, Barbara Rodziewicz oraz Krzysztof Tęcza.
Drużyny biorące udział w eliminacjach przybyły do Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze i po omówieniu spraw organizacyjnych podzielone zostały na poszczególne kategorie: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zaraz też rozpoczęli zmagania polegające na prawidłowym wypełnieniu testu, do którego pytania ułożyli: Piotr Gryszel, Andrzej Mateusiak i Adam Rodziewicz. Oczywiście pytania były podzielone na poszczególne tematy. Młodzież bowiem oprócz krajoznawstwa powinna orientować się w zasadach udzielania pierwszej pomocy czy poruszania po drogach publicznych.
Oto wyniki eliminacji międzypowiatowych OMTTK w Jeleniej Górze:
Szkoły Podstawowe
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze (drużyna „B”) w składzie: Igor Górski, Anna Paluszkiewicz i Tomasz Gajdamowicz.
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze (drużyna „A”) w składzie: Paulina Jonczyk, Szymon Zubrzycki i Zofia Fang.
III miejsce Szkoła Podstawowa w Ścięgnach (drużyna „B”) w składzie: Milena Skoczek, Dominik Rajkowski i Kamil Mokanek.
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Ścięgnach (drużyna „A”) w składzie: Katarzyna Polowczyk, Mateusz Erfort i Zuzanna Ferenc. V miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze w składzie: Jakub Durka i Michał Liskowicz.
Szkoły Gimnazjalne
I miejsce Gimnazjum w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze (drużyna „B”) w składzie: Eliza Jonczyk, Karolina Iwaniec i Jonatan Płachciak.
II miejsce Gimnazjum w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze (drużyna „A”) w składzie: Jakub Jończyk, Barbara Siwko i Jeremi Imiołek.
III miejsce Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze w składzie: Aleksander Rerich, Bartłomiej Glądała i Małgorzata Ziemba.
IV miejsce Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze w składzie: Daniel Pawłowski, Jakub Połeć i Patryk Pagoda.
Szkoły Ponadgimnazjalne
I miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Jeleniej Górze (drużyna „A”) w składzie: Jakub Żabiński, Aleksandra Stefaniak i Mikołaj Dobrzycki.
II miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Jeleniej Górze (drużyna „B”) w składzie: Ewa Stryjewska, Emilia Załęska i Julia Płuszewska.
III miejsce II Liceum Ogólnokształcące w Jeleniej Górze w składzie: Michał Kułacz, Natalia Mróz i Julia Stachowicz.
IV miejsce Technikum Elektroniczne w Jeleniej Górze (drużyna „A”) w składzie: Krzysztof Dul i Norbert Nowak.
Z powyższych drużyn te które zajęły I miejsca w poszczególnych pionach szkół przechodzą do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 11-12 maja 2019 roku w miejscowości Krośnice.
Dodam jeszcze, że opiekunami zwycięskich drużyn byli: W Szkołach Podstawowych Hanna Niespodziewany, w Szkołach Gimnazjalnych Ewa Parafinowicz a w Szkołach Ponadgimnazjalnych również Ewa Parafinowicz.
Mamy nadzieję, że nasze drużyny przejdą pomyślnie eliminacje wojewódzkie i dotrą do etapu centralnego. W każdym razie serdecznie im tego życzymy.