Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

WydarzeniaWydarzenia


″Dopełnione Światłem″

al, 9 stycznia 2018 09:51
Data: 2018-01-12
Godz: 05:00 do 06:00

Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu zaprasza 12 stycznia 2018 roku o godz. 17 na wernisaż wystawy malarstwa. Autorami prac są: Małgorzata Kalińska, Helena Nowicka, Artur Kardamasz, Tomasz Klimczyk. Wystawa czynna do końca lutego 2018 roku.

Małgorzata Kalińska - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, dyplom z wyróżnieniem w Katedrze Projektowania Biżuterii. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Mieszka w Szczecinie, gdzie prowadzi pracownię projektowania biżuterii oraz Galerię Projektantów Biżuterii PRATA. Wykładowca w Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzi pracownię Projektowania biżuterii i Form złotniczych.

Halina Nowicka - ur. w 1959 roku. Studiowała projektowanie ubioru oraz malarstwo w łódzkiej ASP u prof. Wiesława Garbolińskiego. Akademię ukończyła w 1985 roku. Wzięła udział w ponad 100 wystawach zbiorowych. Jest autorką 26 wystaw indywidualnych. Jej prace znajdują się w galeriach i kolekcjach prywatnych w kraju (m.in. Warszawa, Kraków, Poznań, Szecin, Łódź) i zagranicą (m.in. Francja, Niemcy, Czechy, Słowenia, Chorwacja, Holandia, USA, Australia). W 1997 roku otrzymała I nagrodę w ogólnopolskim konkursie malarskim „Triennale z Martwą Naturą” za tryptyk "Życie moje".

Artur Kardamasz - urodzony w 1968 r. w Przemyślu. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych ( aktualnie ASP ) we Wrocławiu w latach 1989 - 1994. Dyplom uzyskał w 1995 r. w pracowni profesora Stanisława Kortyki. Uprawia malarstwo i rysunek. Mieszka i tworzy we Wrocławiu. Zrealizował kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i wziął udział w wielu wystawach zbiorowych. Prace artysty znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

Tomasz Klimczyk - urodził się w 1967 roku w Krakowie. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale grafiki, gdzie uzyskał dyplom w pracowni litografii pod kierunkiem prof. Romana Żygulskiego w 1994 roku. Malarstwo studiował w pracowni prof. Zbysława Maciejewskiego. W 2003 i 2009 roku nagrodzony w ogólnopolskim konkursie „Triennale z martwą naturą”. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w Polsce, USA, Chorwacji, Czechach, Francji, Holandii, Niemczech, Anglii, Japonii.

title