Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

WydarzeniaWydarzenia


″Górskie wyprawy fotograficzne″

al, 9 maja 2018 11:25
Data: 2018-05-19
Godz: 16:00 do 18:00

Spotkanie autorskie z Karolem Nienartowiczem, znakomitym fotografem rodem z Karkonoszy

Jeleniogórska Książnica Karkonoska, przy ul. Bankowej 27 w sali konferencyjnej, 19 maja, godzina 16

Karol Nienartowicz (ur. 1985), jest absolwentem jeleniogórskiego Liceum Plastycznego oraz Wydziału Malarstwa Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Animator, licencjonowany przewodnik sudecki i oczywiście – fotograf, przygodę z fotografią górską zaczął w roku 2003 od wyprawy na Śnieżkę. O tego czasu odwiedził z aparatem ponad 40 krajów na czterech kontynentach. Fotografował między innymi w Górach Skandynawskich i górach Islandii, Alpach, Karpatach, Górach Dynarskich w Albanii i Czarnogórze, górach Grecji, Bułgarii i Macedonii, a także w szkockich Grampianach i Górach Kaledońskich. Poza Europą odwiedził między innymi góry Izraela i Jordanii oraz Andy Patagońskie i Ziemię Ognistą w Chile i Argentynie. Największym sentymentem darzy jednak polskie góry, a szczególnie Karkonosze, w których się wychował i mieszkał przez 28 lat.

Organizuje fotograficzne wyprawy górskie i wysokogórskie. Prowadzi spotkania autorskie oraz liczne warsztaty fotograficzne. Ma w dorobku kilka wystaw, publikacje we wszystkich liczących się mediach opiniotwórczych w Polsce, periodykach górskich i podróżniczych. W dorobku ma też nagrody i wyróżnienia w konkursach krajowych i zagranicznych.

Podczas spotkania autor opowie o trudach fotografowania w górach Europy biwakowaniu na dziko, pracy w ekstremalnych warunkach oraz rejestrowaniu niezwykłych zjawisk pogodowych i przyrodniczych. Opowieść będzie bogato ilustrowana zdjęciami z wypraw i plenerów.
Po spotkaniu będzie można nabyć książkę K. Nienartowicza pt. Górskie wyprawy fotograficzne
title