Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

WydarzeniaWydarzenia


″Sudecka Wyrypa 2″

al, 1 sierpnia 2018 08:38
Data: 2018-08-17
Godz: 07:00 do 18:00

Kolejna edycja rajdu na orientację przez izersko-karkonoskie wertepy

Leśne ścieżki, bezkresne polany, ostre podbiegi, ale i chwile wytchnienia. Czasem samotnie, czasem w grupie. Zawsze z mapą i kompasem. Wszystko pośród izerskiej przyrody z widokiem na Karkonosze.

Zawody Sudeckiej Wyrypy zostaną rozegrane w weekend 17-18 sierpnia 2018 r., a ich bazą wypadową będzie Barcinek w gminie Stara Kamienica.

Zasady rajdu na orientację są proste: tuż przed startem każdy z uczestników dostaje mapę terenu, po którym będzie się poruszał, z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Zadaniem zawodnika jest znalezienie tych punktów w jak najszybszym czasie. Ważne przy tym jest to, że nie może używać innych map niż tych dostarczonych przez organizatora, ani korzystać z urządzeń nawigacyjnych.

W tym roku organizatorzy przygotowali bardzo zróżnicowane trasy. Piechurzy i biegacze mogą wybierać spośród dystansów: 10, 25, 50 oraz 100 km. Dla początkujących albo ekip całą rodzinnych polecają najkrótszy. Na nim można startować jako zespół.
Kolejne trasy niejako kolejne stopnie wtajemniczenia. Jeśli kondycja dopisuje, a poruszanie się w terenie nie sprawia kłopotu, zaś noc w lesie jest marzeniem – zawodnik śmiało może się wybrać na rajd 100-kilometrowy.

Do udziału w zawodach organizatorzy zapraszają także rowerzystów. Wybierać można między dystansem 100 i 150 km. Zasady rywalizacji są takie same, jak w przypadku pieszych. Z tą różnicą, że kilometry pokonujemy na siodełku. Bardziej doświadczeni zawodnicy mogą zdecydować się na dłuższą z tras. Rozpoczynający przygodę z rajdami na orientacją powinni spróbować swoich sił na krótszym dystansie.

Zapisy trwają. Zgłoszenia na www.sudeckawyrypa.pl

Źródło: organizatorzy Sudeckiej Wyrypy
title